Telefon

+36 30 574 8548

E-mail

info@bbbeauty.hu

Nyitvatartási idő

Hétfő - Péntek: 9-19

A lábápolás előtérbe kerül a tavasz beköszöntével.
Télen a zárt lábbelik megvastagítják lábunkon a szaruréteget. A szűkebb cipők kevésbé szellőznek és folyamatos nyomást gyakorolnak a lábra, ahol emiatt a bőr megvastagodik. Ha télen is rendszeresen törődtünk lábainkkal, akkor a tavaszi lábápolás nem fog nagy kihívást elénk állítani, de azért érdemes mindenkinek egy felkészítő kezelést csinálnia, vagy szakemberhez fordulnia. A legpraktikusabb, ha este, lefekvés előtt szakít némi időt erre, amikor már nem kell sehova mennie. Íme egy pár tanács, otthoni lábápolás lépésről lépésre.

Illatos lábfürdő

otthoni lábfürdő

Az otthoni pedikűr első lépése a kényeztető lábfürdő.
A lábfürdőhöz válasszon egy megfelelő méretű tálat vagy lavórt, amiben kényelmesen elfér a lába. Töltse meg 37-38 C° hőmérsékletű vízzel. Ahhoz, hogy a bőr kellően felpuhuljon, legalább 10-15 percre érdemes beáztatni a lábfejét. A vízbe mindig tegyen fürdősót és néhány csepp illóolajat.

illóolajok


A teafaolajnak fertőtlenítő hatása van, a lábgomba ellen is hatásos lehet.
levendula például segíti az ellazulást és jót tesz a láb bőrének.
A lábfürdőbe rakhat citromolajat vagy belefacsarhat egy fél citromot ez remekül hűsít, kiváló gombaölő hatású és enyhíti a kellemetlen szagokat is. 
rozmaring felpezsdít, és még a láb izzadása ellen is javasolni szokták.
Ha pedig egy kis frissességre vágyik borsmentaolajat adjon a vízhez és pár csepp mandulaolajat. A borsmenta élénkít, felfrissít, a mandula olaj pedig ápolja a bőrt.

fürdősó

Ha nincs otthon fürdősó, vagy jobban szeretné maga elkészíteni, azt is megteheti. Íme egy jó fürdősó recept:

• 200g tengeri só, vagy himalája só (bőrpuhító, gyulladás csökkentő, regeneráló)
•10-20 csepp illóolaj
•50g szódabikarbóna (szagtalanító, fertőtlenítő)

A lábfürdő végén egy erősebb törülközővel jól dörzsölje át a lábát, már ezzel is megkezdve az elhalt sejtek eltávolítását.

Bőrkeményedés eltávolítása

bőrkeményedés eltávolítása

Vegyük szemügyre a talpon képződött bőrkeményedéseket és dolgozzuk át sarokreszelővel vagy habkővel. A reszelést egyenletesen végezze a bőrfelületen és ügyeljen rá, hogy ne reszelje túl sehol. Különösen figyeljen oda, ha valahol repedezett a bőr, ott végezze nagyon gyengéden a reszelést, vagy inkább bízza pedikűrös szakemberre ilyen esetben a lábad.

Bőrradírozás -így radírozza a bőrt!

bőrradírozás

Lábáztatás után jöhet a bőrradírozás! Ezzel eltüntetheti az elhalt hámsejteket és felpezsdítheti a vérkeringést is.
Használhat itt is házi bőrradírt, de a drogériák kínálatából is választhat.

Házi bőrradír recept:
• 1/2 csésze cukrot keverjen el 1/4 csésze olívaolajjal és 2-3 csepp citromos illóolajjal, vagy tetszés szerint lehet más illóolajat is használni hozzá. A nedves, homokszerű masszával dörzsölje át a lábfejét.

• egy csésze mandula-, vagy olívaolajba keverjen annyi tengeri sót, hogy elég sűrű legyen az állaga. Ebbe is tehet 2-3 csepp illóolajat, majd finoman radírozza át a talpakat, különösen a bőrkeményedéses részeket, illetve finoman a lábfejeket. A só fokozza a vérkeringést, és tisztító hatása is van.

Lábkörmök formázása

körömvágás

Az otthoni pedikűr egyik fontos szabálya: egyenesre vágja a körmeit, ne vágja vissza túlságosan és ne is kerekítse le nagyon a széleit. Kövesse a köröm természetes vonalát. Ne akarja ívesre formázni a körmöket, azaz ne csípje ki a körmök sarkát, mert ezzel is gyulladást idézhet elő, vagy éppen megváltoztathatja a körmök növekedési irányát.
Ha valamelyik körme hajlamos a benövésre, azzal érdemes egy pedikűröshöz fordulni, mert komolyabb károkat is okozhat magának. Az egészségesen növő körmöket azonban óvatosan és odafigyelve maga is levághatja.

Bőrápolás-tápláló krémezés

bőrápoló krémezés

Ha mindennel kész van, jöhet az alapos krémezés. Az, hogy milyen krémet érdemes használnia, alapvetően a bőrtípusa határozza meg, hiszen ettől függ, hogy a bőrének éppen mire van szüksége. Egy zsíros bőrt egészen másképp kell ápolni, mint egy száraz vagy érzékeny bőrt.
Megkülönböztetünk száraz, zsíros és normál bőrtípust, illetve kevert bőrtípust, de ez utóbbi nagyon ritkán fordul elő.
A zsíros bőr fokozott faggyútermelést jelent, amely örökletesen meghatározott. Zsíros bőrre az enyhén lúgos kémhatású A, B, E és F vitaminokat tartalmazó krémek, pakolások jók.
A száraz vagy zsírhiányos bőrt a faggyú és a zsír csökkent termelése jellemzi. A zsírhiány tehát szükségszerűen vízhiányt is okoz. Ezért olyan krémet érdemes ennek a bőrtípusnak használni, ami hidratálja a bőrt és pótolja a hiányzó zsírt a bőrből. A shea vaj, kakaóvaj tartalmú krémek táplálják a száraz bőrt, illetve a glicerint tartalmazó krémek nedvesség megkötő hatással bírnak.
A normál bőrre jellemző az optimális víz és zsírtartalom, ezért erre a bőrre a félzsíros krémek használata javasolt.

Sok sikert, kellemes lábápolást! Ha azonban kérdése van, vagy szakember segítségét szeretné, keressen elérhetőségeimen.

Ajánlott cikkek

4 Hozzászólás

Hozzászólás

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük